Acer Miały

25.07.1996

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

UKS Acer Miały oficjalne występy rozpoczął w sezonie 2002/2003 w B Klasie - grupa Piła, w rywalizacji z takimi drużynami jak: AWRSP Wrząca, Czarni Skrzatusz, Orzeł Gulcz, Iskra Szydłowo, MPK 1999 Piła II, Zryw Romanowo, Sokół Drawsko, Orzeł Pęckowo, Huragan Młynkowo, LKS Wyszyny, OSP Nieżychowo, Tarzani Wrzeszczyna. Na finiszu rozgrywek Acer zajął przedostatnie, dwunaste miejsce. W rozgrywkach zwyciężyli piłkarze z Piły, przez Zrywem Romanowo i Sokołem Drawsko.

Rok później B Klasa liczyła już tylko 7 drużyn. Poza Acerem były to: Huragan Młynkowo, LKS Lipa, Orzeł Gulcz, Orzeł Pęckowo, Sokół Drawsko i Tarzani Wrzeszczyna. W tych rozgrywkach z 27. punktami na koncie i dziewięcioma zwycięskimi meczami Acer zajął drugą lokatę, tuż za Orłem Pęckowo i w kolejnym sezonie mógł występować w A klasie.

Początki występów w A Klasie nie należał do udanych. Acer przegrał osiem pierwszych spotkań, w niektórych tracąc sporą ilość bramek. Na zakończenie rozgrywek sporód 14 drużyn, ekipa z Miałów zajęła 12 miejsce. Mistrzem A Klasy została wtedy Unia Ujście przed Zjednoczonymi Kaczory i Kłosem Budzyń.

W sezonie 2005/2006 było już dużo lepiej. Do rozgrywek dołączył m.in. Radwan Lubasz, który wcześniej spadł z Okręgówki. W rywalizacji z takimi drużynami, jak: wspomniany Radwan, Kłos Budzyń, Płomień Połajewo, Korona Stróżewo, Zryw Romanowo, Sokół Gębice, Orzeł Pęckowo, Iskra Wyszyny, Noteć Dziembowo, Błękitni Kuźnica Czarnkowska, Orkan Śmiłowo, Sokół Drawsko, LKS Huta Szklana, Acer zajął dziewiątą pozycję. Rozgrywki wygrał Radwan Lubasz.

Sezon 2006/2007 to jeszcze lepsza postawa Aceru pod wodzą Sławomira Szymczaka. Wciąż traciliśmy dużo bramek, ale w tym sezonie było już więcej zwycięstw niż porażek. Ostatecznie rozgrywki zakończyliśmy na czwartym miejscu, mistrzem została Wełna Skoki z 20-toma punktami przewagi nad drugim w tabeli, Płomieniem Połajewo.

Rok później przyszedł nowy trener, Zdzisław Pertek, ale niestety było już nieco gorzej w porównaniu do poprzedniego sezonu. Skład A Klasy nie zmienił się znacząco. Doszła drużyna Energo-Efekt z Trzcianki. Ostatecznie, po dwudziestusześciu rozegranych spotkaniach Acer zdołał zająć 10 pozycję. W rozgrywkach zwyciężył Płomień Połajewo, któremu rok wcześniej zabrakło trochę szczęścia do awansu.

Sezon 2008/2009 przyniósł wielkie nadzieje na awans. Początek w wykonaniu Aceru był znakomity. Momentami prowadziliśmy w tabeli. rzeczywistość okazała się jednak bardziej brutalna i wraz z końcówką sezonu piłkarze Aceru stracili sporo punktów, ostatecznie plasując się na czwartej pozycji. Ligę wygrała Korona Stróżewo przed Kłosem Budzyń i Orkanem Śmiłowo.

Podobnie było też w kolejnym sezonie. Po rundzie jesiennej Acer zajmował drugie miejsce z 5 punktami straty do liderującego Orkana ze Śmiłowa. Sezon zawodnicy z Miałów skończyli jednak na trzeciej pozycji, tracąc zaledwie 1 punkt do miejsca premiowanego awansem do Klasy Okręgowej.

W sezonie 2010/2011 następują duże zmiany personalne w klubie - w tym zmiana na stanowisku trenera, gdzie dotychczasowego Zdzisława Pertka zastępuje Jacek Fręś - pełniący również funkcję prezesa. Drużyna kończy rozgrywki na dwunastym miejscu na czternaście drużyn.

Początek kolejnego sezonu był fatalny - po 6. kolejkach na koncie Aceru tylko 2 punkty. Jednak później przyszła świetna passa 10 meczy bez porażki i awans na 5. lokatę. Zespół skończył jednak sezon na 10 pozycji po słabej dyspozycji w ostatnich spotkaniach.

Sezon 2012/2013 zapowiadał się naprawdę dobrze. Świetna gra w rundzie jesiennej zaowocowała 2. miejscem w tabeli, w której Acer ustępował tylko chodzieskiej Polonii, z którą też wygrał na ich boisku 1:0. Jednak słabo przepracowana zima przez większość zawodników spowodowała dużą stratę punktów na wiosnę i zakończenie sezonu na 5. miejscu.

Ostatni sezon to jeden z najgorszych, o ile nie najgorszy w całej klubowej historii. Po jesieni 11. miejsce w tabeli, brak przepracowanej zimy i duże wątpliwości czy klub w ogóle wystartuje na wiosnę. Udało się jednak pozbierać i z nowym trenerem - Włodzimierzem Przybyszem drużyna skończyła sezon na 13. pozycji chroniąc się przed spadkiem.

W nowy sezon 2014/2015 Acer wchodzi z mocno przemeblowanym składem. Drużyna zadebiutowała również w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym odpadając jednak w pierwszej rundzie.

Wiadomości (utwórz nową)